Mincsovics Miklós

Beosztás: 
adjunktus
Fokozat: 
PhD
Szoba: 
H.44
Email: 
mincso@math.bme.hu
Telefon: 
463-2482
Fogadóóra: 
hétfő 13 - 14 h H épület 44 szoba
Önéletrajz PDF fájl

Kurzusok

Tantárgy neve Kurzus kód
Differenciálegyenletek és numerikus módszereik mérnököknek BMETE93AX11/G00
Differenciálegyenletek és numerikus módszereik mérnököknek BMETE93AX11/G01
Matematika A1a - Analízis BMETE90AX00/D08
Matematika M1 - Differenciálegyenletek és numerikus módszereik BMETE90MX46/T00csakvizsga

Közönséges és parciális differenciálegyenletek numerikus megoldása. Lax-féle ekvivalencia tételkör. Diszkrét maximum-elvek.

Kiemelt publikációk

T. L. Horváth and M. E. Mincsovics: Discrete maximum principle for interior penalty discontinuous Galerkin methods. CEJM 11 no.4, 664--679 (2013)

I. Faragó, M. E. Mincsovics, I. Fekete: Notes on the basic notions in nonlinear numerical analysis. EJQTDE no.6, 1--22 (2012)

M. E. Mincsovics: Discrete and continuous maximum principles for parabolic and elliptic operators. Journal of Computational and Applied Mathematics 235, 470--477 (2010)