PDE Tasting tavaszi iskola Lipcsében

Március 27-31 között ifj. Székelyhidi László (Max Planck Intézet, Lipcse), Maga Balázs (Rényi Intézet) és Kolumbán József (BME, Matematika Intézet, Differenciálegyenletek Tanszék) szervezésével megrendezésre került a PDE Tasting tavaszi iskola Lipcsében.

Tizenöt magyarországi hallgató (köztük két BMEs) került meghívásra a lipcsei Max Planck Intézetbe, ahol egy egyhetes intenzív bevezetőkurzuson vehettek részt a parciális differenciálegyenletek és folyadékmechanika témájában.

Olyan modern kutatási témák kerültek bemutatásra mint a turbulencia modellezése, a pillangóhatás vagy a Navier-Stokes egyenletek regularitását érintő Millenniumi Probléma. A szervezők remélik, hogy ez az "ízelítő" még inkább felkelti az érdeklődést a fiatal magyar matematikusok körében a parciális differenciálegyenletek iránt, mivel ez egy olyan téma, amelynek rengeteg modern alkalmazása van.